loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Најчесто поставувани прашања
1
Од кој материјал е направена вашата пергола?
Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите од алуминиумска легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот нерѓосувачки челик 304 и месинг ч59
2
Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување
3
Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид
4
каква боја имаш?
Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитна сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја
5
Која е големината на перголата што ја правите?
Ние сме фабриката, па вообичаено ги правиме сите големини според барањето на клиентите
6
Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Снежно оптоварување: до 200 kg/m2 Отпорност на ветер: може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила
7
Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
Ние, исто така, обезбедуваме интегриран LED систем за осветлување, ролетни со zip track, страничен екран, грејач и автоматски сензор за ветер и дожд што автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне
8
Колку е вашето време за испорака?
Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит
9
Кој е твојот исплата?
Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката
10
Што е со вашиот пакет?
Пакување од дрвена кутија. (не е трупец, не е потребна дезинсекција)
11
Што е со гаранцијата на вашиот производ?
Обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем
12
Дали ќе ви ги дадете деталите за инсталација или видео?
Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото
Нашата адреса
Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

Лице за контакт: Вивијан Веи
Телефон:86 18101873928
WhatsApp: +86 18101873928
Контакт со нас.

Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

yuanyuan.wei@sunctech.cn
Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
Сабота: 9-16 часот
Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
Customer service
detect