loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 1
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 2
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 3
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 4
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 5
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 1
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 2
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 3
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 4
10 X 12 надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола 5

10" X 12" надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола

10" X 12" надворешната моторизирана пергола со алуминиумски двор е разновиден и стилски додаток на секој надворешен простор. Со своите прилагодливи моторизирани решетки, тој нуди удобност за контролирање на сончевата светлина и сенката додека создава удобно опкружување за релаксација и забава.

Име
10" X 12" надворешен моторизиран алуминиумски двор пергола
Боја
бела, црна, сива, приспособена боја
Функција
Заштита од УВ, Водоотпорна, Сонце
Рамковно главно светло
Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
Внатрешно олуци
Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
Големина
10' × 10' ; 10' × 13' ;12' × 20' ;10' × 20' ;Прилагодена големина
Рамка
Пергола што може да се повлече од алуминиумска легура
Други компоненти
SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
Типични завршетоци
Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
Сертификација на мотори
Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

 

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Опис на производи

  12' × 10' моторизирана алуминиумска пергола со водоотпорни ролетни приклучок RGB светло за декорација на градина

  Прилагодлив покрив со решетки: Дизајнот на покривот со решетки на оваа алуминиумска пергола ви овозможува да ја контролирате количината на сонце или сенка што ја добивате. Ја задржува силната светлина и штетните УВ зраци. Уживајте во времето за забава во двор без нервоза.


  Високотехнолошки алуминиумски панели за заштита од сите временски услови

  Оваа структура на отворено е најдоброто од двата света со традиционална пергола со отворен покрив во комбинација со павилјон со затворен покрив. Едноставно прилагодете ги решетките по ваш вкус за точниот износ на сончева светлина што ги отвора и затворате со автоматска контрола. Без разлика дали ќе одлучите да ја поставите моторизираната алуминиумска пергола на внатрешен двор, трева или покрај базенот, вклучен е хардвер за закотвување за да се обезбеди оваа пергола безбедно во земјата.

  1-Product-Description-
    Нож Зрак Објави
  Големина 160мм*33мм 160мм*120мм 136мм*136мм
  Дебелина на материјалот 2.8Мм 3.0Мм 2.0Мм
  Материја Алуминиумска легура 6063 Т5
  Максимален безбеден опсег на распон 3000Мм 4000Мм 2800mm или прилагодено
  Големина на производот Прилагодена големина
  Боја Темно сива со сјајна сребрена сообраќајна бела и приспособена боја според RAL број на боја
  Мотор Само моторот може да биде надвор (чувајте на 30 квадратни метри)
  LED Стандардна LED наоколу, RGB може да биде опционална
  Пристапи ролетни со патент екран;стаклена врата,светло на вентилаторот; грејач, USB; бленда; RGB светло
  Функција Заштита од сонце, отпорен на дожд; водоотпорен; ветроупорен, вентилација и проток на воздух, контрола на приватноста, естетика и приспособување
  Типична завршница Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

  Детали на производи

  11
  Лед светилка
  Ротирачки решетка, далечински управувач, заштита од дожд и сонце.
  2222222
  Жлебови
  Дополнителните олуци за вода на врвот совршено ја канализираат дождовницата низ цевките до земјата.
  333
  Ротирачки покрив
  Ротирачки решетки, далечински управувач, заштита од дожд и сонце.
  444
  100% водоотпорна алуминиумска пергола за сончање
  Секое парче ролетна од легура од алуминиум е опремено со водоотпорен жлеб, кој води до одводната порта на столбот од жлебот, а дождовницата се испушта на земја, со тоа што го подобрува искуството на дождливите денови.

  Предност на SUNC

  SUNC-Advantage_21
  Олук (SYNC)
  Резервоарот за плима е формиран во една линија, без скриени опасности од истекување на вода
  SUNC-Advantage_23
  Друго
  Кога брендот се составува посебно, многу е лесно да протече.
  SUNC-Advantage_28
  Формирање на пламен (СИНЦИРАЊЕ)
  Широки и длабоки олуци без акумулација на вода за време на дождовни бури брза брзина на проток
  SUNC-Advantage_28-28
  Друго
  Мијалникот е релативно мал, лесно се акумулира вода дождовница која се влева кога дождот се шири

  Оперативни

  Color-Option
  4-Optional-Accessories
  3-Operational-System

  Изложен проект

  Project-Showcase(1)

  Повратни информации од клиентите

  水印-客户反馈(2)
  Customer-Feedback-

  FAQ

  1
  Од кој материјал е направена вашата пергола?
  Материјалот на гредата, столбот и гредата се целосно алуминиумска легура 6063 T5. Материјалот на додатоците се сите од не'рѓосувачки челик 304 и месинг h59.
  2
  Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.
  3
  Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.
  4
  Каква боја имаш за тебе?
  Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитна сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.
  5
  Која е големината на перголата што ја правите?
  Ние сме фабриката, па вообичаено ги правиме сите големини според барањето на клиентите.
  6
  Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200 кг/м2 Отпорност на ветер: може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.
  7
  Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  Доставуваме и интегриран LED систем за осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски сензор за ветер и дожд што автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.
  8
  Колку е вашето време за испорака?
  Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.
  9
  Кој е твојот исплата?
  Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.
  10
  Што е со вашиот пакет?
  Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)
  11
  Што е со гаранцијата на вашиот производ?
  Обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.
  12
  Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Опис на производи

  Надворешна пергола со пергола, алуминиумска пергола со крошна што се извлекува


  SUNC Системот за алуминиумска пергола на покривот има главно четири типични опции за дизајн. Најпосакувана опција е самостоечката со 4 или дури повеќе столбови за поставување на системот на покривот со перници. Идеален е за обезбедување заштита од сонце и дожд за локации како двор, палуба, градина или базен. Останатите 3 опции најчесто се гледаат кога сакате да ја вклучите перголата во постоечка градежна структура.


  Име на производи
  Надворешна пергола со пергола, алуминиумска пергола со крошна што се извлекува
  Рамковно главно светло
  Екструдирано од 6063 цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр
  Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото
  Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои
  RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL


  Motor Open Closed Roof Outdoor Aluminum Pergola 0

  Motor Open Closed Roof Outdoor Aluminum Pergola 1


  FAQ

  П1: Како да се гарантира квалитетот на производите?

  Имаме свој тим за КК за контрола на квалитетот на производите за сите нарачки на нашите клиенти пред да се вчитаат.

  П2: Колку време е потребно за да се инсталира покрив/пергола со решетки?

  Зависи од вештините, помошта и алатките, вообичаено 2-3 работници ќе ја завршат инсталацијата 50 m² за еден ден.

  П3: Дали покривот на луврот / перголата е отпорен на дожд?

  Да, нормалните временски услови, дури и силен дожд, покривот / перголата не дозволува да врне дожд.

  П4: Како работи сензорот за дожд?

  Контролниот систем вообичаено е програмиран да ги затвора решетките кога ќе се открие дожд.

  П5: Дали кровот/перголата е енергетски ефикасни?

  Прилагодливиот нож на решетки помага да се намали загревањето и да се контролира количината на директна сончева светлина.

  П6: Дали може да се користат решетки покрив/пергола покрај морето?

  Сите додатоци од алуминиумска легура, не'рѓосувачки челик и месинг за да се избегне каква било 'рѓа и корозија.

  П7: Како работиме?

  Грижете се за вашите производи и послужете ги вашите потреби.

  Контактирајте не преку е-пошта или по телефон.


  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect