loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Прилагодена моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлива сечила од 200 mm 1
Прилагодена моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлива сечила од 200 mm 2
Прилагодена моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлива сечила од 200 mm 1
Прилагодена моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлива сечила од 200 mm 2

Прилагодена моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлива сечила од 200 mm

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  прилагодлива моторизирана алуминиумска пергола

  ,

  прилагодлива моторизирана пергола со пергола

  ,

  Моторизирана покривка од пергола 200 мм

  Опис на производи

  Прилагодлива прилагодлива водоотпорна алуминиумска пергола со моторизирана со пергола

   

  SUNC  водоотпорниот алуминиумски отвор на покривот се нарекува и алуминиумска пергола, вообичаено се користи за вистинско живеење на отворено. Алуминиумската пергола SUNC создава дополнителни простори за живеење кои се приспособени за вашиот дом и ви дозволуваат да го искористите најдоброто на отворено со максимизирање на дневната светлина и нудејќи заштита отпорна на атмосферски влијанија кога врне.

   

  Име на производи
  Прилагодлива прилагодлива водоотпорна алуминиумска пергола со моторизирана со пергола
  Рамковно главно светло
  Екструдирано од 6063 цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр
  Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото
  Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои
  RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

  Далечински управувач

   

  R контрола на емоции
  • Контролната кутија е опремена со далечински управувач, кој може да го контролира издигнувањето, опаѓањето и паузата на четирите странични ролери на перголата и соодветно.
  • Може да го контролира отворањето, затворањето и суспензијата на таванските решетки на перголата, пристаништето и штитникот за ресторанот.
  • Може да го контролира и прекинувачот на комплетите LED светла.
  Контрола на АПП

  Перголата и пристаништето може далечински да се контролираат преку апликација за мобилен телефон (Android или ios), вклучувајќи:

  • Процентот на пораст, пад, пауза и отворање на нијансите на ролерите
  • Отворање, затворање и потпирање на таванските перници
  • Прекинувачот на LED светло се поставува

  Со покриеност со Wi-Fi сигнал на местото на инсталација на контролорот за пергола, можете да ги контролирате перголата и пристаништето од кое било место во светот преку мобилен телефон.

   

  Контрола на сензор за ветер/дожд Изборната инсталација на сензор за ветер и дожд, кога ќе почувствува дожд, може автоматски да ги затвори таванските перници.
  Индукција на човечко тело Опционално опремен со уред за чувствителност на човечко тело.

   

  Custom 200mm Blade Adjustable Motorized Aluminum Pergola 0

  Custom 200mm Blade Adjustable Motorized Aluminum Pergola 1

  Custom 200mm Blade Adjustable Motorized Aluminum Pergola 2

   

  FAQ
   

  Q1. Која е предноста на вашата компанија?

  A1. Нашата компанија има професионален тим и професионална производна линија.

   

  Q2. Зошто да ги изберам вашите производи?

  A2. Нашите производи се со висок квалитет и ниска цена.

   

  Q3. Логото и бојата може да се прилагодат?

  A3.Yes, ви посакуваме добредојде на примерокот на обичај

   

  Q4. Некоја друга добра услуга може да ја обезбеди вашата компанија?

  A4. Да, можеме да обезбедиме добра по продажба и брза испорака.

   
  5.П: Кои мислите дека ги има предностите на вашата компанија?
  1) Ние сме ПРОИЗВОДИТЕЛ со конкурентна цена и висок квалитет.
  2) Секогаш сме искрени кон сите кои сакаат да напредуваат заедно со нас.
  3) Ние ја преземаме одговорноста заедно со клиентите кога ќе се појават проблеми.
  4) Професионална вештина; Најбрзо повратни информации; навремена испорака.
   
  6.П: Како работи вашата фабрика во врска со контролата на квалитетот?
  Квалитетот е приоритет! Секој работник го контролира квалитетот од самиот почеток до самиот крај:
  1) Целата суровина што ја користевме е еколошка.
  2) Вештите работници се грижат за секој детал при ракувањето со процесите на производство и пакување.
  3) Одделот за контрола на квалитет особено одговорен за проверка на квалитетот во секој процес.
   
  7. П: Како можам да добијам некои примероци?
  О: Се чувствуваме почестени да ви понудиме примероци. Новите клиенти се очекува да платат за примерокот и курирската цена, а цената на примерокот ќе се намали од плаќањето

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect