loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Дождовно прилагодлива екструдирана пергола со алуминиумски лувери 6063 1
Дождовно прилагодлива екструдирана пергола со алуминиумски лувери 6063 2
Дождовно прилагодлива екструдирана пергола со алуминиумски лувери 6063 1
Дождовно прилагодлива екструдирана пергола со алуминиумски лувери 6063 2

Дождовно прилагодлива екструдирана пергола со алуминиумски лувери 6063

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  Екструдирана алуминиумска пергола со пергола

  ,

  6063 прилагодлива пергола со пергола

  ,

  6063 кров од пергола со пергола

  Опис на производи

  Прилагодлива електрична алуминиумска модерна градинарска пергола

   

  SUNC  водоотпорниот алуминиумски отвор на покривот се нарекува и алуминиумска пергола, вообичаено се користи за вистинско живеење на отворено. Алуминиумската пергола SUNC создава дополнителни простори за живеење кои се приспособени за вашиот дом и ви дозволуваат да го искористите најдоброто на отворено со максимизирање на дневната светлина и нудејќи заштита отпорна на атмосферски влијанија кога врне.

   

  Име на производи
  Прилагодлива електрична алуминиумска модерна градинарска пергола
  Рамковно главно светло
  Екструдирано од 6063 цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр
  Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото
  Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои
  RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

  Rainproof Adjustable Extruded 6063 Aluminum Louvered Pergola 0

  Rainproof Adjustable Extruded 6063 Aluminum Louvered Pergola 1

  Rainproof Adjustable Extruded 6063 Aluminum Louvered Pergola 2

   

  FAQ
   

  П: Кој е вашиот главен производ?

  О: Можеме да испорачаме АЛУМИНИУМ ЛУВЕР, ролетна, ЕКРАН, ПЕРГОЛА, (вклучувајќи профил, хардвер, додатоци) како и готови производи подготвени за инсталација.

  П: Како можам да ја добијам мојата цена од вас?

  О: Се заснова на специфичното барање на купувачот, затоа ве молиме наведете подолу информации за да ни помогнете да ја цитираме точната цена за вас.
  1) Цртеж на план за да се прикажат димензиите, количината и видот;
  2) Рачен нацрт за да се прикаже типот;
  3) Ако е за стаклена балустрада, тип на стакло и дебелина (единечно или ламинирано или други) и боја.
  П: Каков’ е статусот на алуминиумот што го обезбедувате?
  О: Статусот на алуминиумскиот профил е 6063-T5, доколку е потребен посилен материјал за конструктивни делови, можеме да ви понудиме 6061-T6. Статусот на алуминиумскиот лист е 3003, 5052 и 6061 врз основа на вашето понатамошно барање.
  П: Каков вид на услуга обезбедувате?
  О: Ние сме во состојба да обезбедиме инженерска, како и надзорна услуга за да ја водиме инсталацијата на нашите производи. Исто така, можеме да обезбедиме цртежи за поставување и изработка врз основа на вашите цртежи на планот на подот. Ако е комплициран дизајн на комерцијални работни места, ние исто така можеме да ви обезбедиме 3D цртежи за да ги разгледате деталите.
  П: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: Нормално, 30% - 50% од вкупниот износ од T/T како депозит и салдо пред испораката. Неотповиклив L/C на повидок е исто така прифатлив.
  П: Дали вашите прозорци доаѓаат со инсталирано стакло?
  О: Ние ќе инсталираме стакло во фабриката врз основа на димензијата на прозорците/вратите за да се осигураме дека тие можат да бидат безбедни за време на транспортот и дали е лесно за нашиот купувач да ги инсталира сите прозорци/врати. Застаклен на лице место се препорачува за производи со големи димензии.
  П: Која е вашата опција за боја:
  О: Можеме да понудиме стандарден опсег на бои како избор. А исто така можете да ни испратите RAL боја бр. или DGL боја БР. или ИНТЕРПОН боја БР. Ние ќе ги усогласиме боите за вас. Можеме да правиме и боја на дрвен филм.
  П: Која е вашата гаранција за боја:
  О: 10 години Гаранција за интегритет на филмот: Ги исполнува и/или ги надминува барањата
  П: Кое е вашето време за испорака?
  О: 28 дена по депонирањето и потврденото извлекување.
  П: Што можеме да направиме во случај на проблеми?
  О: Во случај на наш проблем со квалитетот, ќе обезбедиме замена со меѓународен курир. Итна испорака на резервни делови со достапни на залиха, а доколку не се складира, времето треба да зависи од времето на нарачка на материјалот кое вообичаено е 10-15 дена.
  П: Како ги пакувате производите?
  О: Се заснова на типови на производи или на база на специфични барања на купувачот’
  1) ЛУВЕР: може да бидат лабави комплети или добро изработени, пакувајте ги во картонска кутија или неколку панели во челична палета;
  2) ЕКРАН: може да бидат лабави комплети или добро изработени, пакувајте ги во картонска кутија или неколку панели во челична палета;
  3) ПЕРГОЛА: лабави комплети, пакувајте ги во картонска кутија;

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect