loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Системот на покривот Louver Roof Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola 1
Системот на покривот Louver Roof Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola 2
Системот на покривот Louver Roof Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola 1
Системот на покривот Louver Roof Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola 2

Системот на покривот Louver Roof Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  6061 T6 алуминиумски двор пергола

  ,

  3x4 модерна двор пергола

  ,

  3x4 алуминиумски двор пергола

  Опис на производи

  Водоотпорни комплети со системски покривни решетки Надворешен белведер Градина Биоклиматска алуминиумска пергола

   

  SUNC  водоотпорниот алуминиумски отвор на покривот се нарекува и алуминиумска пергола, вообичаено се користи за вистинско живеење на отворено. Алуминиумската пергола SUNC создава дополнителни простори за живеење кои се приспособени за вашиот дом и ви дозволуваат да го искористите најдоброто на отворено со максимизирање на дневната светлина и нудејќи заштита отпорна на атмосферски влијанија кога врне.

  SUNC' Системот за отварање на покривот обезбедува совршено решение за надворешните дневна соба со електронски контролирани решетки, може да го пушти ветрето и сончевата светлина да влезат кога времето е добро и да го запре истекувањето во текот на дождливиот ден.

   

  100% водоотпорна / алуминиумска пергола за сонце Секое парче ролетни од алуминиумска легура е опремено со водоотпорен жлеб, кој води до одводната порта на столбот од жлебот, а дождовницата се испушта на земја, а со тоа го подобрува искуството на дождливите денови

   

  Материјал Алуминиумска легура 6005 Т5
  Сечила 200*35*2,0мм / 205*50*2,2мм
  Олуци 100*65*2Мм
  Греди 180*70*2,5мм / 200*70*3мм
  Објави 126*126*2,5мм / 150*150*3мм
  Мотор Степен IP67 со UL & CE сертификат
  Завршувај Обложена во прав / PVDF одговара на која било RAL боја
  Одводнување Скриен систем за одводнување
  Изборни додатоци Странични завеси/LED светлина/Сензор за ветер и дожд/Грејач итн
  QC 1:1 Пред-склопете во фабриката на Баледе

   

  Перголите и покривот на хоризонталната решетка се целосно изработени од алуминиум и овозможуваат светлина и ветре кога се отворени. Користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот преку делови и специјално дизајнирани алуминиумски екструзии, летвите се дозираат целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода. Кога се затвораат летвите стануваат канали кои ја носат водата до страните кои имаат сопствен систем на канали и водата треба да се сврти кон столбовите каде што се испушта. По крштевањето на најсилниот тајфун (лихма), проектот за инсталација во Шангај немаше никакви проблеми, доволно за да се докаже стабилноста на електричната барака.

  Louver Roof System Rot Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola 0

  Louver Roof System Rot Proof 3x4 6061 T6 Aluminum Patio Pergola 1

   

  FAQ
   

  1. WHAT IS MATERIAL OF YOUR PERGOLA MADE OF?

  Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумска легура 6063 Т5
  Материјалот на додатоците се сите нерѓосувачки челик 304 и месинг ч59

   

  2. WHAT IS THE LONGEST SPAN OF YOUR LOUVRE BLADES?

  Максималниот распон на нашите лопатки е 4,5 m без никакво доделување.

   

  3. CAN IT BE MOUNTED TO THE WALL OF HOUSE?

  Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид

   

  4. WHAT'S COLORS DO YOU HAVE ?

  Вообичаени 4 стандардни бои на RAL 7012, 7016, 1013, 9016
  Исто така, достапни се сопствени бои од RAL боја или боја на примерок на клиентите.

   

  5. WHAT'S THE SIZE OF PERGOLA DO YOU DO ?

  Ние сме фабриката, па вообичаено ги правиме сите големини според барањето на клиентите.

   

  6. WHAT'S THE RAINFALL INTENSITY, SNOW LOAD AND WIND RESISTANCE ?

  Интензитетот на врнежите: 0,04 до 0,05 l/s/m2
  Оптоварување на снег: до 120 kg/m2
  Отпорност на ветер: до 120 km/h за затворени сечила

   

  7. WHAT IS YOUR PRODUCT WARRANTY ?

  15 години гаранција за структура на пергола
  2 години гаранција за електричен систем

   

  8. WILL YOU PROVIDE THE INSTALLATION INSTRUCTION ?

  Да, ние ќе ви обезбедиме детална инструкција за инсталација или видео.

   

  8. IS IT EASILY ASSEMBLED ON SITE ? AND HOW MANY PEOPLE FOR INSTALLATION ? AND HOW LONG ?

  Да, тоа е сам работа која лесно се составува според нашите упатства
  Вообичаено тоа ќе трае 5-8 часа од 3-4 луѓе

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect