loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

SS304 RAL9016 Преклопен алуминиумски градинарски покрив со белведер 1
SS304 RAL9016 Преклопен алуминиумски градинарски покрив со белведер 2
SS304 RAL9016 Преклопен алуминиумски градинарски покрив со белведер 1
SS304 RAL9016 Преклопен алуминиумски градинарски покрив со белведер 2

SS304 RAL9016 Преклопен алуминиумски градинарски покрив со белведер

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  RAL9016 алуминиумски градинарски белведер

  ,

  RAL9016 преклопен алуминиумски белведер

  ,

  Покрив со белведер SS304

  Опис на производи

  Водоотпорни комплети со системски покривни решетки Надворешен белведер Градина Биоклиматска алуминиумска пергола

   

   

  Перголите и покривот на хоризонталната решетка се целосно изработени од алуминиум и овозможуваат светлина и ветре кога се отворени. Користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот преку делови и специјално дизајнирани алуминиумски екструзии, летвите се дозираат целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода. Кога се затвораат летвите стануваат канали кои ја носат водата до страните кои имаат сопствен систем на канали и водата треба да се сврти кон столбовите каде што се испушта. По крштевањето на најсилниот тајфун (лихма), проектот за инсталација во Шангај немаше никакви проблеми, доволно за да се докаже стабилноста на електричната барака.

   

  Материјал
  Алуминиумска легура 6005 Т5
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр
  Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото
  Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои
  RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

  SS304 RAL9016 Folding Aluminium Garden Gazebo Louvered Roof 0

  SS304 RAL9016 Folding Aluminium Garden Gazebo Louvered Roof 1

   

  FAQ
   
  П1: Како да се гарантира квалитетот на производите?
   
  А1: Имаме свој тим за КК за контрола на квалитетот на производите за сите наши клиенти’ нарачки пред вчитување.
   
   
  П2: Колку време е потребно за да се инсталира покрив/пергола со решетки?
   
  А3: Зависи од вештините, помошта и алатките, вообичаено 2-3 работници ќе ја завршат инсталацијата 50м2 за еден ден.
   
   
  П3: Дали покривот на луврот/перголата е отпорен на дожд?
   
  А3: Да, нормалните временски услови, дури и силен дожд, покривот/пероглата не дозволува да врне дожд.
   
   
  П4: Како работи сензорот за дожд?
   
  A4: Контролниот систем вообичаено програмиран да ги затвора решетките кога ќе се открие дожд.
   
   
  П5: Дали перголата/покривот е енергетски ефикасни?
   
  A5: Прилагодливиот нож на решетки помага да се намали загревањето и да се контролира количината на директна сончева светлина.
   
   
  П6: Дали може да се користат решетки покрив/пергола покрај морето?
   
  A6: Сите додатоци од алуминиумска легура, нерѓосувачки челик и месинг за да се избегне каква било 'рѓа и корозија.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect