loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Сензор за дожд Скриена дренажна Електрична автоматска пергола од алуминиумски покрив 1
Сензор за дожд Скриена дренажна Електрична автоматска пергола од алуминиумски покрив 2
Сензор за дожд Скриена дренажна Електрична автоматска пергола од алуминиумски покрив 1
Сензор за дожд Скриена дренажна Електрична автоматска пергола од алуминиумски покрив 2

Сензор за дожд Скриена дренажна Електрична автоматска пергола од алуминиумски покрив

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  6005 T5 алуминиумска покривна пергола

  ,

  Скриен одводен автоматски покрив од пергола

  ,

  сензор за дожд електрична пергола покрив

  Опис на производи

  Надворешна градина со пергола Биоклиматска прилагодлива водоотпорна пергола алуминиумска пергола

   

   

  Перголите и покривот на хоризонталната решетка се целосно изработени од алуминиум и овозможуваат светлина и ветре кога се отворени. Користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот преку делови и специјално дизајнирани алуминиумски екструзии, летвите се дозираат целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода. Кога се затвораат летвите стануваат канали кои ја носат водата до страните кои имаат сопствен систем на канали и водата треба да се сврти кон столбовите каде што се испушта. По крштевањето на најсилниот тајфун (лихма), проектот за инсталација во Шангај немаше никакви проблеми, доволно за да се докаже стабилноста на електричната барака.

   

  Материјал

  Алуминиумска легура 6005 Т5

  Сечила

  200*35*2,0мм / 205*50*2,2мм

  Олуци

  100*65*2Мм

  Греди

  180*70*2,5мм / 200*70*3мм

  Објави

  126*126*2,5мм / 150*150*3мм

  Мотор

  Степен IP67 со UL & CE сертификат

  Завршувај

  Обложена во прав / PVDF одговара на која било RAL боја

  Одводнување

  Скриен систем за одводнување

  Изборни додатоци

  Странични завеси/LED светлина/Сензор за ветер и дожд/Грејач итн

  QC

  1:1 Пред-склопете во фабриката на Баледе

   

  Rain Sensor Hidden Drainage Electric Automatic Aluminum Roof Pergola 0

  Rain Sensor Hidden Drainage Electric Automatic Aluminum Roof Pergola 1

   

   

  FAQ
   

  П1: Како да се гарантира квалитетот на производите?

   

  А1: Имаме свој тим за КК за контрола на квалитетот на производите за сите наши клиенти’ нарачки пред вчитување.

   

   

  П2: Колку време е потребно за да се инсталира покрив/пергола со решетки?

   

  А3: Зависи од вештините, помошта и алатките, вообичаено 2-3 работници ќе ја завршат инсталацијата 50м2 за еден ден.

   

   

  П3: Дали покривот на луврот/перголата е отпорен на дожд?

   

  А3: Да, нормалните временски услови, дури и силен дожд, покривот/пероглата не дозволува да врне дожд.

   

   

  П4: Како работи сензорот за дожд?

   

  A4: Контролниот систем вообичаено програмиран да ги затвора решетките кога ќе се открие дожд.

   

   

  П5: Дали перголата/покривот е енергетски ефикасни?

   

  A5: Прилагодливиот нож на решетки помага да се намали загревањето и да се контролира количината на директна сончева светлина.

   

   

  П6: Дали може да се користат решетки покрив/пергола покрај морето?

   

  A6: Сите додатоци од алуминиумска легура, нерѓосувачки челик и месинг за да се избегне каква било 'рѓа и корозија.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect