loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 1
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 2
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 3
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 4
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 1
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 2
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 3
Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски 4

Заштита од гниење Алуминиумска пергола анодна оксидација Еко-пријателски

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  Арбурс алуминиумска пергола

  ,

  Анодична оксидациска алуминиумска пергола

  ,

  Еко-пријателска алуминиумска пергола

  Опис на производи

  Модерна автоматска двор на отворено алуминиумска пергола што отвора луврен покрив

   

  SUNC  водоотпорниот алуминиумски отвор на покривот се нарекува и алуминиумска пергола, вообичаено се користи за вистинско живеење на отворено. Алуминиумската пергола SUNC создава дополнителни простори за живеење кои се приспособени за вашиот дом и ви дозволуваат да го искористите најдоброто на отворено со максимизирање на дневната светлина и нудејќи заштита отпорна на атмосферски влијанија кога врне.

  SUNC' Системот за отварање на покривот обезбедува совршено решение за надворешните дневна соба со електронски контролирани решетки, може да го пушти ветрето и сончевата светлина да влезат кога времето е добро и да го запре истекувањето во текот на дождливиот ден.

   

  Име на производи
  Прилагодлива електрична алуминиумска модерна градинарска пергола
  Рамковно главно светло
  Екструдирано од 6063 цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр
  Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото
  Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои
  RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

  Rot Proof Arbours Aluminum Pergola Anodic Oxidation Eco Friendly 0

  Rot Proof Arbours Aluminum Pergola Anodic Oxidation Eco Friendly 1

   

  FAQ
   

  1. ARE THIS PERGOLA EASY TO ASSEMBLE?

  Имаме упатство за прирачник за склопување специјално направено според вашата локација на проектот. Исто така, има видео клип за да ви покаже како да го инсталирате чекор по чекор. Тоа е сам производ дизајниран за лесно склопување

   

  2. HOW TO MAKE THE ORDER?

  Ве молиме испратете ни ја големината на областа и сликите на градилиштето ако можете. Потоа ќе го направиме дизајнот и предлогот соодветно. Откако ќе го потврдите дизајнот и понудата, нарачката ќе биде преземена внимателно од нас, од производство до испорака, дури и испорака од врата до врата со која можеме да се справиме, доколку е потребно.

   

  3. WHAT IS THE LONGEST SPAN OF YOUR LOUVRE?
  Достапни се една форма на сечила за лувр PERGOLUX. За аерофолија широка 202 mm

  сечилото на PERGOLUX, неговиот максимален капацитет е 4,5 m без попуштање.

  4. HOW WILL IT HOLD UP IN MY CLIMATE?
  Нашиот систем е специјално дизајниран да ги издржи силните ветрови на урагани
  снежни оптоварувања и сè помеѓу. Тој е издржлив и може да ги надмине поголемиот дел од
  конкуренти на пазарот денес!


  5. WHAT IS YOUR PRODUCT WARRANTY?
  Нудиме 3-5 години гаранција за структурата на PERGOLUX со обична прашкаста боја, заедно со 1-годишна гаранција за електрониката.

  6. ARE THERE STANDARD SIZES?
  Не, всушност, системот за отворање покрив е дизајниран да биде целосно флексибилен за да може
  да бидат прилагодени за секој проект. Ние ќе помогнеме во дизајнирањето на должината и насоката на
  решетки кои најдобро одговараат на вашата област.


  7. WHAT TYPES OF FEATURES CAN I ADD TO THE ROOF?
  Нудиме и интегриран LED систем за осветлување, автоматски сензор за ветер/дожд
  што автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне. Ако имате дополнителни идеи, ние
  ве охрабруваме да ги споделите со нас.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect