loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 1
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 2
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 3
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 4
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 1
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 2
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 3
Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло 4

Отворена градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со тврд покрив со LED светло

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Алуминиумска пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Сива, бела, приспособена Тип на покрив: Тешко
  Детали за материјалот на покривот: Алуминиумска пергола Опис:3: Водоотпорна ветроотпорна рачна алуминиумска пергола
  Опис:4: Доказ за глодар, пергола против гниење Изборни додатоци: LED светло, грејач, вентилатор
  Простор на соби: Надворешен, ресторан Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола
  Големина: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›приспособеноï¼› Клучен збор:: Рачна алуминиумска пергола Louver
  Висока светлина:

  Моторизирана алуминиумска пергола Лувр

  ,

  Алуминиумска пергола на отворено со тврд покрив

  ,

  Алуминиумска пергола со LED светло

  Опис на производи

  SUNC 4x3 Рачна моторизирана лувер алуминиумска пергола Градина на отворено

   

  SUNC's Pergola е алуминиумска комбинација од пергола и хоризонтална пергола. Алуминиумската пергола дозволува светлината и ветрето да поминат кога е отворена. Алуминиумската пергола користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот и специјални алуминиумски екструзии, летвите се целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода.

   

  Име на производи
  SUNC 4x3 m Рачен моторизиран лувер алуминиумска пергола Отворена градина зграда
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, сива, приспособена
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3*3M   3*4M   3*6M   4*4M  Прилагодено
  Рамка
  Алуминиумска пергола на отворено
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

   

  Hardtop Louver Motorized Aluminum Pergola Outdoor Garden Building With LED Light 0

  Hardtop Louver Motorized Aluminum Pergola Outdoor Garden Building With LED Light 1

  FAQ:

   

   

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect