loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 1
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 2
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 3
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 4
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 1
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 2
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 3
4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden 4

4x4m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со зграда на покривот Louver Garden

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име на производи: Алуминиумска пергола на отворено Материјал за решетки: Алуминиумска пергола
  Боја: Сива, црна, бела, приспособена Тип на покрив: Тешко
  Функција: Водоотпорен, штитник за сонце, Производство на дожд Опис:: Доказ за глодар, пергола против гниење
  Изборни додатоци: LED светло/грејач Применлива сцена: Градина на отворено
  Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола Големина на пергола: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m
  Клучен збор:: Моторизирана алуминиумска пергола со лувер
  Висока светлина:

  Надворешен покрив од алуминиумска пергола

  ,

  4x4m Надворешна алуминиумска пергола

  ,

  Градина моторизирана алуминиумска пергола

  Опис на производи

  SUNC Надворешен моторизиран лувер 4x4m 5x3m Алуминиумска пергола Белведер Градинарска зграда
   
  Перголата на SUNC е алуминиумска комбинација пергола со моторизирана  хоризонтална решетка.  Алуминиумската пергола дозволува светлината и ветрето да поминат кога е отворена. Алуминиумската пергола користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот и специјални алуминиумски екструзии, летвите се целосно запечатени спречувајќи минување на светлината и водата. Кога алуминиумската пергола пергола затворени летвите стануваат канали кои ја носат водата до страничниот мијалник и оттаму водата тече до столбовите каде што се испушта.  4х4м 5х3м 4х3м 3х3м

  Име на производи
  SUNC  Надворешна алуминиумска пергола 4x3m 3x3m 4x4m Градинарска зграда Моторизирана лувер пергола белведер
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена
  Функција
  Производство на водоотпорно, сончање и дожд алуминиумска пергола
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3*3M ,3*4M , 3*6M, прилагодено
  Рамка
  Алуминиумска пергола на отворено
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   
   
   
  4x4m Outdoor Motorized Aluminum Pergola With Louver Roof Garden Building 0
  4x4m Outdoor Motorized Aluminum Pergola With Louver Roof Garden Building 1
  FAQ:
   
  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect