loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 1
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 2
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 3
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 4
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 1
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 2
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 3
3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка 4

3x6m Моторизиран алуминиумски пергола Белведер Надворешен моторизиран покрив со решетка

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Алуминиумска пергола на отворено Материјал: Алуминиумска пергола белведер
  Боја на производот: Сива, црна, бела, приспособена Тип на покрив: Алуминиумска пергола со тврд покрив
  Функција: Водоотпорна, Сончаница, Алуминиумска пергола за производство на дожд Опис:: Прирачник за заштита од глодар, пергола против гниење
  Изборни додатоци: LED светло/грејач Применлива сцена: Градина на отворено
  Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола Големина на пергола: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m
  Клучен збор:: Моторизирана алуминиумска пергола со лувер
  Висока светлина:

  Отворен алуминиумски двор Белведер

  ,

  Алуминиумски белведер со покрив што се повлекува

  ,

  Моторизирана алуминиумска пергола Louver

  Опис на производи

  SUNC 3x6m 3x3m алуминиумска пергола Белведер за надворешна моторизирана пергола за покрив Рачно пергола
   
  Алуминиумската пергола на SUNC е моторна алуминиумска комбинација пергола со хоризонтална решетка.  Моторизираната алуминиумска пергола дозволува светлината и ветрето да поминат кога е отворена. Градина на отворено алуминиумска пергола со помош на електричен телескопски систем за поврзување на моторот и специјални алуминиумски екструзии, летвите се целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода. затворени летвите стануваат канали кои ја носат водата до страничниот мијалник и оттаму водата тече до столбовите каде што се испушта. Исто така, алуминиумската пергола поддржува прилагодена големина и боја.

  Име на производи
  SUNC 3x6m 3x3m алуминиумска пергола Белведер за надворешна моторизирана пергола за покрив Рачно пергола
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена алуминиумска пергола
  Функција
  Водоотпорна, рачна алуминиумска пергола за сонце
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 цврста и робусна алуминиумска градежна пергола
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3*3M ,3*4M , 3*6M, прилагодено
  Рамка
  Отворена градинарска зграда од алуминиум пергола
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   
   
   
  3x6m Motorized Aluminum Pergola Gazebo Outdoor Motorized Louver Roof 0
  3x6m Motorized Aluminum Pergola Gazebo Outdoor Motorized Louver Roof 1
  FAQ:
   
  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect