loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak 1
Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak 2
Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak 3
Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak 1
Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak 2
Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak 3

Градинарска зграда со моторизирана алуминиумска пергола со ролетни Ziptrak

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Моторизирана алуминиумска пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Сива, црна, бела, приспособена моторизирана алуминиумска пергола Функција: Водоотпорна, Сончаница, Алуминиумска пергола за производство на дожд
  Купувач: Ресторани, хотели, продавници и фабрики Изборни додатоци: Моторизирана алуминиумска пергола со зиптрак ролетни
  Опис:: 100% водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола
  Големина на пергола: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m, приспособено Клучни зборови: Моторизирана алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Градинарска алуминиумска пергола

  ,

  Моторизирана пергола од алуминиумски покрив

  ,

  Моторизирана пергола за сенка на сенка

  Опис на производи

                   Моторизирана алуминиумска пергола со зиптрак ролетни Биоклиматска зграда со решетки во градината
   
  Моторизираната алуминиумска пергола со моторизирана покрив на перници;
  Моторизираната алуминиумска пергола се прошири ергономско стапче за лесна контрола на решетките и лесно склопување и инсталирање;
  Моторизираната алуминиумска пергола опционални додатоци индивира зиптрак ролетни, LED светло, лизгачка стаклена врата.
  Моторизираната алуминиумска пергола Решетките може да се прилагодат на кој било агол од 0 степени до 120 степени за да обезбедат целосна контрола на елементите
  Уникатниот иновативно дизајниран систем за олуци ја канализира водата и бидејќи нема внатрешни вкрстени греди, нема празнини за полнење со силикон.

  Име на производи
  Моторизирана алуминиумска пергола со зиптрак ролетни Биоклиматска зграда со решетки во градината
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм

   

  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена алуминиумска пергола
  Функција
  Водоотпорна, рачна алуминиумска пергола за сонце

   Сертификати

  CE, TUV, SGS, Arches Arbours Pergolas
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3*3M,3*4M, 4*4M,3*6M, приспособено
  Рамка
  пергола од алуминиумска легура
  Простор на соби
  Патио, бања, спална соба, трпезарија, внатрешен и надворешен
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

   
   
   Garden Building Motorized Aluminum Pergola With Ziptrack Blinds Louver 0Garden Building Motorized Aluminum Pergola With Ziptrack Blinds Louver 1
  FAQ:
   
  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect