loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина 1
Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина 2
Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина 3
Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина 1
Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина 2
Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина 3

Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна надворешна градина

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Градинарска пергола Арх Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја на производот: Бела, црна моторизирана алуминиумска пергола Функција: Водоотпорен, сонце, Производство на дожд, дизајн на градини
  Опис:: Моторизирана алуминиумска пергола за заштита од глодари Изборни додатоци: Лед светло, ролетни на отворено, пожелно
  Применлива сцена: Базен, Отворен, Балкон, Градинарски украси Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола
  Прилагодирана големина: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m, приспособено Клучен збор:: Моторизирана алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Тенда Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола

  ,

  Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола

  ,

  4х4м алуминиумска градинарска пергола

  Опис на производи

  SYNC моторизирана алуминиумска пергола за градинарски тенди Bioclimatica водоотпорен дизајн на надворешна куќа


  Моторизираната алуминиумска пергола е полу-трајна премиум, а моторизираната алуминиумска пергола со двослојни иновативни решетки, дизајн со кружен агол, LED осветлување и надворешни ролетни со патент за да се обезбеди совршена засенчена надворешна површина за луксузна станбена површина за сонце или друга комерцијална површина за сонце.

  Моторизирана алуминиумска пергола со приспособливи лесни контролни ротирачки решетки.
  Големината на моторизираната алуминиумска пергола вклучува 9x9 стапки; 9x12 стапки; 9x16 стапки; 9x10 стапки, исто така можеме да поддржиме приспособена големина 
  Редовите на шипки може да се прилагодат посебно за да ви овозможат различни опции за нијансирање.

  Мултифункционално: Вие ги контролирате елементите. Ја избирате количината на сонце што ќе го пуштите и исто така имате слобода од дождови.

   

  Име на производи
  SYNC моторизирана алуминиумска пергола тенда Bioclimatica водоотпорен дизајн на надворешна градина куќа
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена моторизирана алуминиумска пергола
  Функција
  водоотпорна, моторизирана алуминиумска пергола за сонце

   Сертификати

  CE, TUV, SGS, Arches Arbours Pergolas
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m, приспособено
  Рамка
  Алуминиумска пергола
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

   
   


   Awning Bioclimatica Motorized Aluminum Pergola Waterproof Outdoor Garden 0
  FAQ:
   
  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect