loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 1
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 2
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 3
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 4
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 1
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 2
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 3
Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа 4

Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна градинарска куќа

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Пергола Арх, Градинарска зграда Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја на производот: Бело, црно сиво Функција: Водоотпорен, сонце, Производство на дожд, дизајн на градини
  Опис:: Моторизирана алуминиумска пергола за заштита од глодари Изборни додатоци: Лед светло, надворешни ролетни, грејач
  Применлива сцена: Базен, Отворен, Балкон, Градинарски украси Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола
  Прилагодирана големина: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m, приспособено Клучен збор:: Алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Надворешна моторизирана алуминиумска пергола

  ,

  Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола

  ,

  Водоотпорна алуминиумска пергола со пергола

  Опис на производи

  Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна дизајн на куќа од Gaeden


  Моторизираната алуминиумска пергола на SUNC е полу-трајна премиум, а моторизираната алуминиумска пергола со двослојни иновативни решетки, дизајн со кружен агол, лед осветлување и ролетни за надворешни ролетни со патент за да се обезбеди совршен засенчен надворешен простор, покрај декорацијата на градината во областа на вилата, може да обезбеди и погодност за комерцијални области како што се ресторани и кафулиња

  Моторизираната алуминиумска пергола има систем за одводнување, секое парче решетка е опремено со дренажни жлебови, специјалната навалена структура обезбедува дождовница да тече надвор од рабовите на рамката и надолу кон столбовите.

  Моторизирана алуминиумска пергола со приспособливи лесни контролни ротирачки решетки.
  Големината на моторизираната алуминиумска пергола вклучува 9x9 стапки; 9x12 стапки; 9x16 стапки; 9x10 стапки, исто така можеме да поддржиме приспособена големина 
  Редовите на шипки може да се прилагодат посебно за да ви овозможат различни опции за нијансирање.

  Мултифункционално: Вие ги контролирате елементите. Ја избирате количината на сонце што ќе го пуштите и исто така имате слобода од дождови.

   

  Име на производи
  Надворешна Bioclimatica моторизирана алуминиумска пергола водоотпорна дизајн на куќа од Gaeden
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена моторизирана алуминиумска пергола
  Функција
  водоотпорна, моторизирана алуминиумска пергола за сонце

   Сертификати

  CE, TUV, SGS, Arches Arbours Pergolas
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m, приспособено
  Рамка
  Алуминиумска пергола
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

   
   

  Outdoor Bioclimatica Motorized Aluminum Pergola Shade Waterproof Garden House 0Outdoor Bioclimatica Motorized Aluminum Pergola Shade Waterproof Garden House 1
   Outdoor Bioclimatica Motorized Aluminum Pergola Shade Waterproof Garden House 2
  FAQ:
   
  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect