loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн 1
Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн 2
Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн 3
Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн 1
Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн 2
Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн 3

Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica сенка водоотпорна куќа Дизајн

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Ставка на производ: Пергола Арх, Градинарска зграда Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Бело, црно сиво, приспособено Функција: Водоотпорен, сонце, Производство на дожд, дизајн на градини
  Опис:: Моторизирана алуминиумска пергола за заштита од глодари Изборни додатоци: Лед светло, надворешни ролетни, грејач
  Применлива сцена: Надворешен, Балкон, Градинарски украси, Ресторан Тип: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола
  Прилагодирана големина: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›5x3m, приспособено Клучен збор на производот: Алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Моторизирана алуминиумска пергола на отворено

  ,

  Bioclimatica алуминиумска пергола на отворено

  ,

  Водоотпорна градинарска пергола алуминиум

  Опис на производи

  Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica со сенка водоотпорна куќа


  Моторизираната алуминиумска пергола на SUNC има врвни надворешни материјали: изработена од алуминиумска рамка обложена со прав и галванизирани челични ролетни, отпорни на 'рѓа и корозија, погодни за долготрајна употреба на отворено.

  Моторизираната алуминиумска пергола има систем за одводнување, секое парче решетка е опремено со дренажни жлебови, специјалната навалена структура обезбедува дождовница да тече надвор од рабовите на рамката и надолу кон столбовите.

  Моторизирана алуминиумска пергола со приспособливи лесни контролни ротирачки решетки.
  Големината на моторизираната алуминиумска пергола вклучува 9x9 стапки; 9x12 стапки; 9x16 стапки; 9x10 стапки, исто така можеме да поддржиме приспособена големина 
  Редовите на шипки може да се прилагодат посебно за да ви овозможат различни опции за нијансирање.

  Мултифункционално: Вие ги контролирате елементите. Ја избирате количината на сонце што ќе го пуштите и исто така имате слобода од дождови.

   

  Име на производи
  Моторизирана алуминиумска пергола на отворено Bioclimatica со сенка водоотпорна куќа
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена моторизирана алуминиумска пергола
  Функција
  водоотпорна, моторизирана алуминиумска пергола за сонце

   Сертификати

  CE, TUV, SGS, Arches Arbours Pergolas
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  9x9 стапки; 9x12 стапки; 9x16 стапки; 9x10 стапки
  Рамка
  Алуминиумска пергола
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

   
   

  Motorized Aluminum Outdoor Pergola Bioclimatica Shade Waterproof House Design 0Motorized Aluminum Outdoor Pergola Bioclimatica Shade Waterproof House Design 1
   Motorized Aluminum Outdoor Pergola Bioclimatica Shade Waterproof House Design 2
  FAQ:
   
  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect