loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm 1
Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm 2
Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm 3
Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm 1
Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm 2
Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm 3

Алуминиумска моторизирана пергола водоотпорна тенда 4 X 6mm

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Градинарска пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Сива, црна, бела, приспособена пергола Детали за материјалот на покривот: Моторизирана алуминиумска пергола
  Карактеристика на производот: Доказ за глодар, пергола против гниење Изборни додатоци: LED светло/грејач/надворешни ролетни
  Простор на соби:: Пацио, бања, трпезарија, внатрешна и надворешна, дневна соба, детска соба, канцеларија, отворено Тип на производ: Арки, перголи & Мост алуминиумска пергола
  Изберете Големина: 3x3М ï¼› 4х4мï¼› 3х4мï¼›3x6mï¼›приспособеноï¼› Клучен збор:: Бела алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Алуминиумска моторизирана пергола со лувер 4x6

  ,

  Водоотпорна алуминиумска тенда моторизирана пергола

  ,

  Водоотпорна моторизирана пергола сенка

  Опис на производи

  4x3 4x4 4x6 бела моторизирана пергола алуминиумска биоклиматска водоотпорна тенда на отворено

   

  SUNC's моторизираната алуминиумска пергола е патентирана со моторизирана крошна со решетки која ви овозможува без напор да ги ротирате и прилагодите ролетните во која било идеална положба со тресење на рачниот столб. Моторизираната алуминиумска пергола со надворешни ролетни, лизгачка врата, светло за вентилатор и грејач. Моторизираниот алуминиум може да ја поддржи прилагодената боја, вклучува  сива, црна, бела.  

  Исто така, моторизираната алуминиумска пергола може да поддржува прилагодена големина како  ти треба.

   

  Име на производи
  SUNC 4x4m моторизирана пергола алуминиумска биоклиматска водоотпорна тенда на отворено
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  сива, црна, бела, приспособена
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3*3M   3*4M   3*6M   4*4M прилагодено
  Рамка
  Алумија
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

   

  Aluminum Motorized Louvered Pergola Waterproof Awning 4 X 6mm 0

   

  FAQ:

   

   

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect