loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 1
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 2
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 3
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 4
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 1
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 2
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 3
Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент 4

Моторизирана градина надворешен алуминиумски пергола глодар со екран со патент

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Моторизирана алуминиумска пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Сива, црна, бела, приспособена Тип на покрив: Тешко
  Детали за материјалот на покривот: Челичен решетка Опис:3: Водоотпорна ветроотпорна алуминиумска пергола
  Опис:4: Доказ за глодар, пергола против гниење Изборни додатоци: Поштенски екран/лизгачка стаклена врата/LED светло/грејач
  Простор на соби:: Патио, Бања, Спална соба, Трпезарија, Внатрешна и Надворешна, Дневна соба, Детска соба, Канцеларија, Надворешен Тип: Арки, Арбури, Перголи & Мост алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  4x4 Градина на отворено алуминиумска пергола

  ,

  Моторизирана градина алуминиумска пергола 4000мм

  ,

  Надворешна алуминиумска пергола против глодари

  Опис на производи

  Моторизирана 4x4 градинарска надворешна алуминиумска пергола биоклиматска заштита од глодари со патент екран

   

  Новиот дизајн на моторизирана алуминиумска пергола е патентиран со приспособлива крошна со решетки која ви овозможува без напор да ги ротирате и прилагодите ролетните во која било идеална положба со тресење на рачниот столб. Лесно составете ја вашата нова пергола со се што ви треба за да биде вклучено во кутијата. Нашите производи се директно произведени од фабриката, а квалитетот е загарантиран.

   

  Моторизираната алуминиумска пергола не само што е најдобра за силни ветрови и снежни оптоварувања во зима. Системите со перници исто така се прилагодливи и ве одржуваат ладни и обезбедуваат сенка во лето. Моторизираниот систем за пергола со пергола може да се прикачи на вашата куќа или слободно да стои по ваша желба во вашиот двор или на покривот. Конечно би имале дополнителна соба.

    Име на производи

  SUNC Фабрика за снабдување со модерен нов дизајн Прирачник за алуминиумска пергола на отворено градина
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  3*3M   3*4M   3*6M   4*4M
  Рамка
  Алумија
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

  Motorized Garden Outdoor Aluminium Pergola Rodent Proof With Zip Screen 0

  Motorized Garden Outdoor Aluminium Pergola Rodent Proof With Zip Screen 1

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect