loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни 1
Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни 2
Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни 3
Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни 1
Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни 2
Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни 3

Повлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име на производи: Моторизирана алуминиумска пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Бело, приспособено Големина: 4x4 ; 4x3 ;4x6 ;3x3 ; Прилагодено
  Детали за материјалот на покривот: Челичен решетка Опис:: Водоотпорна ветроотпорна алуминиумска пергола
  Функција: Отпорен на избледување Изборни додатоци: Поштенски екран; Светло на вентилаторот
  Простор на соби:: Патио, Бања, Спална соба, Трпезарија, Внатрешна и Надворешна, Дневна соба, Детска соба, Канцеларија, Надворешен Тип: Арки, Арбури, Перголи & Мост алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Моторизирана алуминиумска пергола 4x4m

  ,

  Моторизирана пергола со ролетни ролетни

  ,

  Ветроупорна алуминиумска моторизирана пергола што може да се повлече

  Опис на производи

  Бела извлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни

   

  Новиот дизајн на моторизирана алуминиумска пергола е патентиран со приспособлива крошна со решетки која ви овозможува без напор да ги ротирате и прилагодите ролетните во која било идеална положба со тресење на рачниот столб. Лесно составете ја вашата нова пергола со се што ви треба за да биде вклучено во кутијата. Нашите производи се директно произведени од фабриката, а квалитетот е загарантиран.

   

  Покривот вклучува прилагодливи решетки кои се отвораат под агол од 130° и може да се ротира затворено до 0° обезбедувајќи максимална контрола на елементите.Исто така, моторизираната алуминиумска пергола може да се повлече решетка.

   

    Име на производи

  Бела извлечена моторизирана алуминиумска пергола биоклиматска со надворешни ролетни
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа, бледнее отпорни за долгогодишно уживање
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  4x4 ; 4x3 ;4x6 ;3x3 ; Прилагодено
  Рамка
  Пергола што може да се повлече од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  Retractable Motorized Aluminium Pergola Bioclimatic With Outdoor Roller Blinds 0

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect