loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран 1
Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран 2
Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран 3
Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран 1
Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран 2
Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран 3

Надворешен моторизиран алуминиумски пергола приспособлив извлечен ловер со патент екран

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Ставка на производ: Моторизирана алуминиумска пергола Материјал: Алумија
  Боја на производот: Сива, црна, бела, приспособена Детали за материјалот на покривот: Моторизирана алуминиумска пергола со пергола
  Карактеристика на производот: Заштита од сонце, дожд и ветер Изборни додатоци: Надворешни ролетни и светло за вентилатор
  Простор на соби:: Пацио, бања, трпезарија, внатрешна и надворешна, дневна соба, детска соба, канцеларија, отворено Тип: Градинарска пергола
  Големина: 3*3 Mï¼›3*4 Mï¼›4*4 Mï¼›приспособеноï¼› Клучен збор:: Моторизирана алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Моторизирана алуминиумска пергола што се повлекува

  ,

  Алуминиумска моторизирана пергола со патент екран

  ,

  Моторизирана пергола со лувери од алуминиумска легура

  Опис на производи

  Моторизирана алуминиумска пергола надворешен биоклиматски прилагодлив извлекувач на извлекување со Zip Screen

   

  SUNC' Системот за отворање покрив обезбедува совршено решение за надворешните дневна соба, електронски контролирани решетки, може да ги пушти ветрето и сончевата светлина да влезат кога времето е добро и да го запре истекувањето во текот на дождливиот ден.

   

  Моторизираната алуминиумска пергола е дизајнирана да трае цел живот. Како биоклиматска настрешница, моторизираната алуминиумска пергола цела сезона обезбедува совршена заштита од сонце и дожд со алуминиумски пергони со променливо наклон.

   

  Системот за покривање со алуминиумска пергола со своите чисти линии и модерен дизајн, обезбедува заштита од сонце, дожд и ветер.

   

  Име на производи
  Моторизирана алуминиумска пергола за надворешна биоклиматска приспособлива извлекувачка решетка со поштенски екран
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  сива, црна, бела, приспособена
  Функција
  водоотпорен, ветроупорен, штитник за сонце, заштита од пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  10*12 ft  ; Прилагодено
  Рамка
  Пергола од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

   

  Outdoor Motorized Aluminum Pergola Adjustable Retractable Louver With Zip Screen 0

   

  FAQ:

   

   

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect