loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата 1
Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата 2
Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата 3
Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата 1
Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата 2
Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата 3

Прилагодлива алуминиумска пергола отпорна на дожд со тврд покрив 10 x 13 FT за двор со двор на палубата

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Настрешница од пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Црно; Прилагодено Големина: 10' × 12' ; 10' × 10' ;10' × 13'; приспособено
  Стил: Прилагодлива пергола на покривот со решетки Функција: Водоотпорна ветроотпорна алуминиумска пергола
  Опис:4: Доказ за глодар, пергола против гниење Изборни додатоци: Zipscreen ; Светло за вентилатор; лизгачка стаклена врата
  Простор на соби:: Патио, Бања, Спална соба, Трпезарија, Внатрешна и Надворешна, Дневна соба, Детска соба, Канцеларија, Надворешен Тип: Арки, Арбури, Перголи & Мост алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  10x13 Ft Louvered алуминиумска пергола

  ,

  Хардтоп дождоотпорен белведер со решетки

  ,

  Моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлива внатрешност

  Опис на производи

  Алуминиумска пергола со лувер 10×13 FT тврд покрив дождотпорен белведер со прилагодлив покрив за двор во двор во двор на надворешната палуба

   

  Прилагодлив покрив со решетки: Дизајнот на покривот со решетки на оваа алуминиумска пергола ви овозможува да ја контролирате количината на сонце или сенка што ја добивате. Ја задржува силната светлина и штетните УВ зраци. Уживајте во времето за забава во двор без нервоза.
  Област на покривање: Оваа пергола со двор од 10x12 обезбедува до 120 квадратни метри директна покриеност од сонцето, обезбедувајќи ви место за забава на отворено како забава, вечера или спа.

   

    Име на производи

  Алуминиумска пергола со лувер 10×13 FT тврд покрив дождотпорен белведер со прилагодлив покрив за двор во двор во двор на надворешната палуба
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена боја
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  10' × 12' ; 10' × 10' ;10' × 13'; приспособено
  Рамка
  Пергола од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  Adjustable Hardtop Rainproof Louvered Aluminum Pergola 10 X 13 FT For Deck Patio Yard 0

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect