loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 1
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 2
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 3
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 4
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 1
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 2
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 3
Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft 4

Алуминиумски дождовно моторизирана пергола со лувери со прилагодлив покрив 12 X 10 X 13 Ft

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Настрешница од пергола Материјал: Пергола од алуминиумска легура
  Боја: Црно; Бело ; Сива; приспособена боја Големина: 12' × 12' ;12' × 20' ;10' × 10' ;10' × 20'; приспособено
  Пристапи: Водоотпорен приклучок; ziptrak ролетни; стаклена врата; затворач; RGB светло Функција: Водоотпорен ветроупорен алуминиумски пергола белведер
  Опис:: Отворен моторизиран белведер со пергола со лувер Изборни додатоци: Надворешни ролетни ; Светло за вентилатор; лизгачка стаклена врата; RGB светло
  Простор на соби:: Патио, базен, внатрешен и отворен, канцеларија, отворен Тип: Арки, Арбури, Перголи & Мост алуминиумска пергола
  Висока светлина:

  Алуминиумска моторизирана пергола со лувер

  ,

  Моторизирана алуминиумска пергола со прилагодлив покрив

  ,

  Моторизиран покрив со белведер Лувр

  Опис на производи

  Моторизиран алуминиумски пергола отпорен на дожд со белведер со прилагодлив покрив 12 стапки. H X 10 Ft. W X 13 Ft.D

   

  Оваа структура на отворено е најдоброто од двата света со традиционална пергола со отворен покрив во комбинација со павилјон со затворен покрив. Едноставно приспособете ги решетките по ваша желба за точното количество на сончева светлина отворање и затворање на решетките на покривот со автоматска контрола. Ова ви овозможува да создадете оптимална сенка од суровите сончеви зраци или да имате јасен поглед на ѕвездите ноќе. Моторизираната алуминиумска пергола алуминиумска и челична конструкција е заштитена со УВ со конструкција обложена со прав. Не бара одржување и е без 'рѓа.
  Оваа структура на отворено е најдоброто од двата света со традиционална пергола со отворен покрив во комбинација со павилјон со затворен покрив. Едноставно прилагодете ги решетките по ваш вкус за точниот износ на сончева светлина што ги отвора и затворате со автоматска контрола. Без разлика дали ќе одлучите да ја поставите моторизираната алуминиумска пергола на внатрешен двор, трева или покрај базенот, вклучен е хардвер за закотвување за да се обезбеди оваа пергола безбедно во земјата.

   

   

    Име на производи

  Моторизиран алуминиумски пергола отпорен на дожд со белведер со прилагодлив покрив 12 стапки. H X 10 Ft. W X 13 Ft.D
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, кафеава, приспособена боја
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Пристапи
  водоотпорни ролетни за штекер, стаклена врата, ролетна; RGB светло
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  10' × 12' ; 10' × 10' ;10' × 13' ; 12' × 20' ï¼› Прилагодено
  Рамка
  Пергола од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  Aluminum Rainproof Motorized Louvered Pergola With Adjustable Roof 12 X 10 X 13 Ft 0

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect