loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни 1
3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни 2
3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни 3
3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни 1
3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни 2
3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни 3

3X3 3x4 3x5 Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви ролетни

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Опис на производи

  3X3m 3x4m 3x5m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви надворешни ролетни

  Моторизираната пергола со пергола е разноврсен дизајн кој ви овозможува да создадете идеална градина поставена со додаток на заштитни заштитни екрани, па без разлика дали сакате да се опуштите на сонце, да земете сенка, да се засолните од дождот или погледот на ѕвездите ноќе, моторизираниот алуминиум пергола е идеална надворешна, подготвена за употреба покривка за тераса.

  Моторизираната алуминиумска пергола има уникатен дизајн е вентилираните крошни решетки, моторизираната алуминиумска пергола ви овозможува да ја контролирате насоката на покривните пергола создавајќи отворен или затворен простор. Генијалниот вграден систем за одводнување значи дека ако времето се промени, само затворете го покривот со перголи за да ја направите областа целосно отпорна на атмосферски влијанија, секоја дождовна вода што ќе падне на решетките ќе тече во каналите за олуци и ќе се исцеди низ нозете до земјата.

  Високотехнолошки алуминиумски панели за заштита од сите временски услови

  Оваа структура на отворено е најдоброто од двата света со традиционална пергола со отворен покрив во комбинација со павилјон со затворен покрив. Едноставно прилагодете ги решетките по ваш вкус за точниот износ на сончева светлина што ги отвора и затворате со автоматска контрола. Без разлика дали ќе одлучите да ја поставите моторизираната алуминиумска пергола на внатрешен двор, трева или покрај базенот, вклучен е хардвер за закотвување за да се обезбеди оваа пергола безбедно во земјата.

  1-Product-Description-
    Нож Зрак Објави
  Големина 160мм*33мм 160мм*120мм 136мм*136мм
  Дебелина на материјалот 2.8Мм 3.0Мм 2.0Мм
  Материја Алуминиумска легура 6063 Т5
  Максимален безбеден опсег на распон 3000Мм 4000Мм 2800mm или прилагодено
  Големина на производот Прилагодена големина
  Боја Темно сива со сјајна сребрена сообраќајна бела и приспособена боја според RAL број на боја
  Мотор Само моторот може да биде надвор (чувајте на 30 квадратни метри)
  LED Стандардна LED наоколу, RGB може да биде опционална
  Пристапи ролетни со патент екран;стаклена врата,светло на вентилаторот; грејач, USB; бленда; RGB светло
  Функција Заштита од сонце, отпорен на дожд; водоотпорен; ветроупорен, вентилација и проток на воздух, контрола на приватноста, естетика и приспособување
  Типична завршница Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS

  Детали на производи

  11
  Лед светилка
  Ротирачки решетка, далечински управувач, заштита од дожд и сонце.
  2222222
  Жлебови
  Дополнителните олуци за вода на врвот совршено ја канализираат дождовницата низ цевките до земјата.
  333
  Ротирачки покрив
  Ротирачки решетки, далечински управувач, заштита од дожд и сонце.
  444
  100% водоотпорна алуминиумска пергола за сончање
  Секое парче ролетна од легура од алуминиум е опремено со водоотпорен жлеб, кој води до одводната порта на столбот од жлебот, а дождовницата се испушта на земја, со тоа што го подобрува искуството на дождливите денови.

  Предност на SUNC

  SUNC-Advantage_21
  Олук (SYNC)
  Резервоарот за плима е формиран во една линија, без скриени опасности од истекување на вода
  SUNC-Advantage_23
  Друго
  Кога брендот се составува посебно, многу е лесно да протече.
  SUNC-Advantage_28
  Формирање на пламен (СИНЦИРАЊЕ)
  Широки и длабоки олуци без акумулација на вода за време на дождовни бури брза брзина на проток
  SUNC-Advantage_28-28
  Друго
  Мијалникот е релативно мал, лесно се акумулира вода дождовница која се влева кога дождот се шири

  Оперативни

  Color-Option
  4-Optional-Accessories
  3-Operational-System

  Изложен проект

  Project-Showcase(1)

  Повратни информации од клиентите

  水印-客户反馈(2)
  Customer-Feedback-

  FAQ

  1
  Од кој материјал е направена вашата пергола?
  Материјалот на гредата, столбот и гредата се целосно алуминиумска легура 6063 T5. Материјалот на додатоците се сите од не'рѓосувачки челик 304 и месинг h59.
  2
  Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.
  3
  Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.
  4
  Каква боја имаш за тебе?
  Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитна сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.
  5
  Која е големината на перголата што ја правите?
  Ние сме фабриката, па вообичаено ги правиме сите големини според барањето на клиентите.
  6
  Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200 кг/м2 Отпорност на ветер: може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.
  7
  Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  Доставуваме и интегриран LED систем за осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски сензор за ветер и дожд што автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.
  8
  Колку е вашето време за испорака?
  Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.
  9
  Кој е твојот исплата?
  Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.
  10
  Што е со вашиот пакет?
  Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)
  11
  Што е со гаранцијата на вашиот производ?
  Обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.
  12
  Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Опис на производи

  3X3m 3x4m 3x5m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви надворешни ролетни

   

  Моторизираната пергола со пергола е разноврсен дизајн кој ви овозможува да создадете идеална градина поставена со додаток на заштитни заштитни екрани, па без разлика дали сакате да се опуштите на сонце, да земете сенка, да се засолните од дождот или погледот на ѕвездите ноќе, моторизираниот алуминиум пергола е идеална надворешна, подготвена за употреба покривка за тераса.

  Моторизираната алуминиумска пергола има уникатен дизајн е вентилираните крошни решетки, моторизираната алуминиумска пергола ви овозможува да ја контролирате насоката на покривните пергола создавајќи отворен или затворен простор. Генијалниот вграден систем за одводнување значи дека ако времето се промени, само затворете го покривот со перголи за да ја направите областа целосно отпорна на атмосферски влијанија, секоја дождовна вода што ќе падне на решетките ќе тече во каналите за олуци и ќе се исцеди низ нозете до земјата.

   

    Име на производи

  3X3m 3x4m 3x5m Надворешна моторизирана алуминиумска пергола со сиви надворешни ролетни
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена боја
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  4x4 ; 4x3 ;4x6 ;3x3 ; Прилагодено
  Рамка
  Пергола што може да се повлече од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  3X3 3x4 3x5 Outdoor Motorized Aluminum Pergola With Grey Roller Blinds 0

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect