loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 1
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 2
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 3
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 4
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 1
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 2
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 3
Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран 4

Сива моторизирана алуминиумска пергола со луврен покрив со ролетни со патент екран

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Моторизирана алуминиумска пергола Материјал: Алуминиумска легура 6073 Алуминиумска пергола
  Боја: Сива алуминиумска пергола Големина на производот: 10' × 10' ; 10' × 13'; Приспособена големина
  Стил: Модерна моторизирана алуминиумска пергола Опис:: Водоотпорна ветроотпорна алуминиумска пергола
  Функција: Алуминиумска пергола отпорна на дожд, водоотпорна Изборни додатоци: Ролетни со патент; Грејач ;лизгачка стаклена врата ; Светло на вентилаторот
  Простор на соби:: Патио, внатрешен и отворен, канцеларија, декорација на градина Тип на производ: Арки, Арбури, Перголи
  Висока светлина:

  Алуминиумска пергола со луврен покрив

  ,

  Ролетни со патент Моторизирана алуминиумска пергола

  ,

  Покрив пергола од лувр од алуминиум

  Опис на производи

  SYNC Сива моторизирана алуминиумска пергола на покривот со ролетни со патент

   

  Моторизирана алуминиумска пергола со интегриран систем за одводнување: дождовницата ќе се пренасочува кон столбовите преку вградениот интегриран дренажен систем, каде што ќе се исцеди низ засеците во основата на столбовите.
  Моторизираната алуминиумска пергола со приспособлив покрив со решетки: Уникатниот дизајн со тврд покрив ви овозможува да го прилагодите аголот на осветлување од 0° Дојди. 130° нудејќи многу опции за заштита од сонце, дожд и ветер.
  Карактеристиките на моторизираната алуминиумска пергола вклучуваат паметно интегрирано одводнување на вода, LED осветлување, греење, самостојни или посно опции и екрани за регулирање на ветрето и сенката.

   

    Име на производи

  SYNC Сива моторизирана алуминиумска пергола на покривот со ролетни со патент
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена боја
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  10' × 10' ; 10' × 13'; Приспособена големина
  Рамка
  Пергола што може да се повлече од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  Grey Motorized Louvred Roof Aluminium Pergola With Zip Screen Blinds 0

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect