loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 1
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 2
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 3
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 4
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 1
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 2
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 3
Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор 4

Модерен моторизиран покрив со пергола со алуминиумски двор на отворено внатрешен двор

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Ставка на производ: Алуминиумска пергола Материјал: Алумија 6073
  Боја: Сиво ; Бело ; Црно; Прилагодена боја Големина: 10' × 12'; приспособена големина
  Стил: Модерна моторизирана алуминиумска пергола со лувер Опис:: Заштита од УВ, Водоотпорна, Сонце
  Функција: Алуминиумска пергола отпорна на дожд, водоотпорна Изборни додатоци: Ролетни со патент; Грејач ;стаклена врата ; Светло за вентилатор; RGB светлина
  Простор на соби:: Патио, внатрешен и отворен, канцеларија, декорација на градина Тип: Патио пергола
  Висока светлина:

  Надворешна моторизирана пергола со лувер

  ,

  Модерна моторизирана пергола со лувер

  ,

  Алуминиумска легура 6073 Надворешен двор покрив

  Опис на производи

  Моторизирана пергола со пергола за надворешен двор од алуминиумски заден двор Модерна пергола

   

  Моторизирана алуминиумска пергола со интегриран систем за одводнување: дождовницата ќе се пренасочува кон столбовите преку вградениот интегриран дренажен систем, каде што ќе се исцеди низ засеците во основата на столбовите.
  Моторизирана алуминиумска пергола на ротирачки покрив со решетката: Уникатниот дизајн со тврд покрив со решетката ви овозможува да го прилагодите аголот на осветлување од 0° Дојди. 120° нудејќи многу опции за заштита од сонце, дожд и ветер.

  Зарем не сакате да се опуштите дома? Со моторизираната алуминиумска пергола ќе ја поставите вашата дневна соба надвор. Ќе уживате во голема удобност во секое време од денот и, пред сè, ќе бидете тој што ќе ја одбира атмосферата и сликата.

   

    Име на производи

  Моторизирана пергола со пергола за надворешен двор од алуминиумски заден двор Модерна пергола
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена боја
  Функција
  Заштита од УВ, Водоотпорна, Сонце
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  10' × 10' ; 10' × 13' ;12' × 20' ;10' × 20' ;Прилагодена големина
  Рамка
  Пергола што може да се повлече од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  Modern Motorized Louvered Pergola Aluminum Backyard Outdoor Patio Roof 0Modern Motorized Louvered Pergola Aluminum Backyard Outdoor Patio Roof 1

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect