loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 1
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 2
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 3
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 4
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 1
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 2
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 3
Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено 4

Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола 4 x 4 градинарски двор на отворено

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Ставка на производ: Моторизирана алуминиумска пергола Материјал: Алуминиумска легура 6073 пергола
  Боја: Сива, црна, бела, приспособена боја Големина: 4x4 ; 4x3 ;4x6 ;3x3 ;3x5 ; Прилагодена големина
  Стил: Модерна моторизирана алуминиумска пергола Опис:: Водоотпорна ветроотпорна алуминиумска пергола
  Функција: Алуминиумска пергола отпорна на дожд, водоотпорна Изборни додатоци: Ролетни со патент; Грејач ;лизгачко стакло ; Светло за вентилатор; USB
  Простор на соби:: Патио, внатрешен и отворен, канцеларија, декорација на градина Тип: Перголи
  Висока светлина:

  Моторизирана алуминиумска градинарска пергола

  ,

  4x4 алуминиумска градина пергола

  ,

  Водоотпорна моторизирана алуминиумска пергола со лувер

  Опис на производи

  4x4 моторизирана алуминиумска пергола со алуминиумска пергола надворешен водоотпорен двор Домашна градина

   

  Моторизирана алуминиумска пергола со интегриран систем за одводнување: дождовницата ќе се пренасочува кон столбовите преку вградениот интегриран дренажен систем, каде што ќе се исцеди низ засеците во основата на столбовите.
  Моторизираната алуминиумска пергола со приспособлив покрив со решетки: Уникатниот дизајн со тврд покрив ви овозможува да го прилагодите аголот на осветлување од 0° Дојди. 90° нудејќи многу опции за заштита од сонце, дожд и ветер.
  Моторизираната алуминиумска пергола може лесно да се склопува: монтажните шини и решетки не бараат посебни навртки или завари за склопување и можат стабилно да се прицврстат на земјата преку испорачаните експанзиони завртки.

  Моторизираната алуминиумска пергола за екстериери развиена од SYNC, се прилагодува на потребите на домашните и деловните тераси за да придонесе за благосостојбата на корисниците.

   

    Име на производи

  4x4 моторизирана алуминиумска пергола со алуминиумска пергола надворешен водоотпорен двор Домашна градина
  Максимален безбеден опсег на распон
  4000Мм
  4000Мм
  3000mm или прилагодено
  Боја
  бела, црна, сива, приспособена боја
  Функција
  Водоотпорна, заштита од сонце, пожар и 'рѓа
  Рамковно главно светло
  Екструдирана форма 6063 T5 Цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина
  4x4 ; 4x3 ;4x6 ;3x3 ; Прилагодено
  Рамка
  Пергола што може да се повлече од алуминиумска легура
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

   

  Waterproof Motorized Louvered Aluminium 4 X 4 Garden Pergola Outdoor Garden Patio 0Waterproof Motorized Louvered Aluminium 4 X 4 Garden Pergola Outdoor Garden Patio 1

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?
  A1: Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумски легура 6063 T5. Материјалот на додатоците е целиот од нерѓосувачки челик 304
  и месинг h59.

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?
  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?
  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

  П4: Која боја ја имате?
  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

  П5: Која е големината на перголата што ја правите?
  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?
  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

  П7: Какви карактеристики можам да додадам на тендата?
  А7 : Ние, исто така, снабдуваме интегриран систем за LED осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски ветер и дожд
  сензор кој автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

  П8: Кое е вашето време за испорака?
  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

  П9: Кој е вашиот рок на плаќање?
  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

  П10: Што е со вашиот пакет?
  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

  П11: Што е со гаранцијата за вашиот производ?
  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

  П12: Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?
  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect