loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

IP67 Мотор 100*65*2mm Олуци Водоотпорна пергола што се извлекува 1
IP67 Мотор 100*65*2mm Олуци Водоотпорна пергола што се извлекува 2
IP67 Мотор 100*65*2mm Олуци Водоотпорна пергола што се извлекува 1
IP67 Мотор 100*65*2mm Олуци Водоотпорна пергола што се извлекува 2

IP67 Мотор 100*65*2mm Олуци Водоотпорна пергола што се извлекува

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  IP67 водоотпорна пергола што може да се повлече

  ,

  Водоотпорен капак од пергола од 2 мм

  ,

  Водоотпорен покрив од пергола од 2 мм

  Опис на производи

  Приспособена прилагодлива водоотпорна алуминиумска пергола со моторизирана со пергола

   

  Материјал Алуминиумска легура 6005 Т5
  Сечила 200*35*2,0мм / 205*50*2,2мм
  Олуци 100*65*2Мм
  Греди 180*70*2,5мм / 200*70*3мм
  Објави 126*126*2,5мм / 150*150*3мм
  Мотор Степен IP67 со UL & CE сертификат
  Завршувај Обложена во прав / PVDF одговара на која било RAL боја
  Одводнување Скриен систем за одводнување
  Изборни додатоци Странични завеси/LED светлина/Сензор за ветер и дожд/Грејач итн

   

  Перголите и покривот на хоризонталната решетка се целосно изработени од алуминиум и овозможуваат светлина и ветре кога се отворени. Користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот преку делови и специјално дизајнирани алуминиумски екструзии, летвите се дозираат целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода. Кога се затвораат летвите стануваат канали кои ја носат водата до страните кои имаат сопствен систем на канали и водата треба да се сврти кон столбовите каде што се испушта. По крштевањето на најсилниот тајфун (лихма), проектот за инсталација во Шангај немаше никакви проблеми, доволно за да се докаже стабилноста на електричната барака.

   

  IP67 Motor 100*65*2mm Gutters Waterproof Retractable Pergola 0

  IP67 Motor 100*65*2mm Gutters Waterproof Retractable Pergola 1

   

  FAQ
   
  П1: Како да се гарантира квалитетот на производите?
   
  А1: Имаме свој тим за КК за контрола на квалитетот на производите за сите наши клиенти’ нарачки пред вчитување.
   
   
  П2: Колку време е потребно за да се инсталира покрив/пергола со решетки?
   
  А3: Зависи од вештините, помошта и алатките, вообичаено 2-3 работници ќе ја завршат инсталацијата 50м2 за еден ден.
   
   
  П3: Дали покривот на луврот/перголата е отпорен на дожд?
   
  А3: Да, нормалните временски услови, дури и силен дожд, покривот/пероглата не дозволува да врне дожд.
   
   
  П4: Како работи сензорот за дожд?
   
  A4: Контролниот систем вообичаено програмиран да ги затвора решетките кога ќе се открие дожд.
   
   
  П5: Дали перголата/покривот е енергетски ефикасни?
   
  A5: Прилагодливиот нож на решетки помага да се намали загревањето и да се контролира количината на директна сончева светлина.
   
   
  П6: Дали може да се користат решетки покрив/пергола покрај морето?
   
  A6: Сите додатоци од алуминиумска легура, нерѓосувачки челик и месинг за да се избегне каква било 'рѓа и корозија.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect