loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Далечински управувач LED 10x12 Водоотпорен моторизиран пергола алуминиумски покрив 1
Далечински управувач LED 10x12 Водоотпорен моторизиран пергола алуминиумски покрив 2
Далечински управувач LED 10x12 Водоотпорен моторизиран пергола алуминиумски покрив 1
Далечински управувач LED 10x12 Водоотпорен моторизиран пергола алуминиумски покрив 2

Далечински управувач LED 10x12 Водоотпорен моторизиран пергола алуминиумски покрив

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  Апликација за контрола на пергола водоотпорен покрив

  ,

  Покрив со ЛЕД моторизиран пергола

  ,

  Водоотпорен покрив од пергола 10x12

  Опис на производи

  Водоотпорна пергола на покривот со алуминиумски решетки со далечински управувач

   

   

  Перголите и покривот на хоризонталната решетка се целосно изработени од алуминиум и овозможуваат светлина и ветре кога се отворени. Користејќи електричен телескопски систем за поврзување на моторот преку делови и специјално дизајнирани алуминиумски екструзии, летвите се дозираат целосно запечатени спречувајќи минување на светлина и вода. Кога се затвораат летвите стануваат канали кои ја носат водата до страните кои имаат сопствен систем на канали и водата треба да се сврти кон столбовите каде што се испушта. По крштевањето на најсилниот тајфун (лихма), проектот за инсталација во Шангај немаше никакви проблеми, доволно за да се докаже стабилноста на електричната барака.

   


  Контролен режим

   

  R контрола на емоции
  • Контролната кутија е опремена со далечински управувач, кој може да го контролира издигнувањето, опаѓањето и паузата на четирите странични ролери на перголата и соодветно.
  • Може да го контролира отворањето, затворањето и суспензијата на таванските решетки на перголата, пристаништето и штитникот за ресторанот.
  • Може да го контролира и прекинувачот на комплетите LED светла.
  Контрола на АПП

  Перголата и пристаништето може далечински да се контролираат преку апликација за мобилен телефон (Android или ios), вклучувајќи:

  • Процентот на пораст, пад, пауза и отворање на нијансите на ролерите
  • Отворање, затворање и потпирање на таванските перници
  • Прекинувачот на LED светло се поставува

  Со покриеност со Wi-Fi сигнал на местото на инсталација на контролорот за пергола, можете да ги контролирате перголата и пристаништето од кое било место во светот преку мобилен телефон.

   

  Контрола на сензор за ветер/дожд Изборната инсталација на сензор за ветер и дожд, кога ќе почувствува дожд, може автоматски да ги затвори таванските перници.
  Индукција на човечко тело Опционално опремен со уред за чувствителност на човечко тело.

   

  Повеќе детали

  Метод на фиксирање на дното

  Користете прицврстувачи од алуминиумска легура на основата и завртки за проширување за да го прицврстите столбот на држачот на подот откако земјата ќе се израмни.

   

  Цементот може да се истури на земја по потреба за прицврстување на столбовите

   
  Спојот на гредата на покривот е прицврстен со аголни делови   
  Димензии на пресек и дебелина на столбовите (мм)   

  Горниот капак на покривот и Материјалите

   

   

  Реверзибилни ленти од алуминиумска легура споени заедно го формираат покривот на таванот. Нема друга стаклена покривка.

   

  Целосно е водоотпорен кога се затвораат решетките.

   

  Воден канал околу покривот за да се осигура дека водата тече низ столбот на штандот

   

   
  Екстремно време

   

  Откако ќе се зацврсти цврсто на цементниот под, може да издржи тајфунско време, подобро препорачуваме да ги затворите страничните нијанси при силно ветровито време

   

   
  Боја на рамката Прашок обложен во Ral International Color  

   

  Remote Control LED 10x12 Waterproof Motorized Pergola Aluminum Roof 0

  Remote Control LED 10x12 Waterproof Motorized Pergola Aluminum Roof 1

   

  FAQ
   
  П1: Како да се гарантира квалитетот на производите?
   
  А1: Имаме свој тим за КК за контрола на квалитетот на производите за сите наши клиенти’ нарачки пред вчитување.
   
   
  П2: Колку време е потребно за да се инсталира покрив/пергола со решетки?
   
  А3: Зависи од вештините, помошта и алатките, вообичаено 2-3 работници ќе ја завршат инсталацијата 50м2 за еден ден.
   
   
  П3: Дали покривот на луврот/перголата е отпорен на дожд?
   
  А3: Да, нормалните временски услови, дури и силен дожд, покривот/пероглата не дозволува да врне дожд.
   
   
  П4: Како работи сензорот за дожд?
   
  A4: Контролниот систем вообичаено програмиран да ги затвора решетките кога ќе се открие дожд.
   
   
  П5: Дали перголата/покривот е енергетски ефикасни?
   
  A5: Прилагодливиот нож на решетки помага да се намали загревањето и да се контролира количината на директна сончева светлина.
   
   
  П6: Дали може да се користат решетки покрив/пергола покрај морето?
   
  A6: Сите додатоци од алуминиумска легура, нерѓосувачки челик и месинг за да се избегне каква било 'рѓа и корозија.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect