loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Механизми Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола Лесно се склопува 1
Механизми Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола Лесно се склопува 2
Механизми Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола Лесно се склопува 1
Механизми Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола Лесно се склопува 2

Механизми Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола Лесно се склопува

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Име: Надворешен моторизиран алуминиумски пергола водоотпорен систем за покривен покрив Апликација: Арки, Арбури, градинарски перголи
  Материјал: Алумија Дебелина на алуминиум: 2,0мм-3,0мм Градинарска биоклиматска алуминиумска пергола
  Завршување на рамката: Обложена со прав Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина
  Лекање на површина: Облога во прав, анодна оксидација Користен: Пацио\Градина\Колиба\Двор\Плажа\Ресторан
  Опис:: Лесно се склопува, еко-пријателски, еколошки, обновливи извори, отпорен на глодар, отпорен на гниење, водоотпорен Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола
  Висока светлина:

  Биоклиматска алуминиумска пергола

  ,

  Механизми Градинарска алуминиумска пергола

  ,

  Лесно склопена алуминиумска пергола

  Опис на производи

  Надворешен моторизиран отворен и затворен покрив биоклиматски алуминиум кој може да се повлече Пергола

   

  SUNC Системот за алуминиумска пергола на покривот има главно четири типични опции за дизајн. Најпосакувана опција е самостоечката со 4 или дури повеќе столбови за поставување на системот на покривот со перници. Идеален е за обезбедување заштита од сонце и дожд за локации како двор, палуба, градина или базен. Останатите 3 опции најчесто се гледаат кога сакате да ја вклучите перголата во постоечка градежна структура.

   

  Име на производи
  Надворешна пергола со пергола, алуминиумска пергола со крошна што се извлекува
  Рамковно главно светло
  Екструдирано од 6063 цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци
  Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр
  Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото
  Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти
  SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци
  Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои
  RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори
  Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран
  UL

   

  Mechanisms Garden Bioclimatic Aluminium Pergola Easily Assembled 0

  Mechanisms Garden Bioclimatic Aluminium Pergola Easily Assembled 1Mechanisms Garden Bioclimatic Aluminium Pergola Easily Assembled 2Mechanisms Garden Bioclimatic Aluminium Pergola Easily Assembled 3Mechanisms Garden Bioclimatic Aluminium Pergola Easily Assembled 4Mechanisms Garden Bioclimatic Aluminium Pergola Easily Assembled 5

   

   

  FAQ
   

  П1: Како да се гарантира квалитетот на производите?

  Имаме свој тим за КК за контрола на квалитетот на производите за сите нарачки на нашите клиенти пред да се вчитаат.

  П2: Колку време е потребно за да се инсталира покрив/пергола со решетки?

  Зависи од вештините, помошта и алатите, вообичаено 2-3 работници ќе ја завршат инсталацијата 50 m² во еден ден.

  П3: Дали покривот на луврот / перголата е отпорен на дожд?

  Да, нормалните временски услови, дури и силен дожд, покривот / перголата не дозволува да врне дожд.

  П4: Како работи сензорот за дожд?

  Контролниот систем вообичаено е програмиран да ги затвора решетките кога ќе се открие дожд.

  П5: Дали кровот/перголата е енергетски ефикасни?

  Прилагодливиот нож на решетки помага да се намали загревањето и да се контролира количината на директна сончева светлина.

  П6: Дали може да се користат решетки покрив/пергола покрај морето?

  Сите додатоци од алуминиумска легура, не'рѓосувачки челик и месинг за да се избегне каква било 'рѓа и корозија.

  П7: Како работиме?

  Грижете се за вашите производи и послужете ги вашите потреби.

  Контактирајте не преку е-пошта или по телефон.

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect