loading

SUNC Pergola е посветен да стане водечки производител на интелигентни алуминиумски перголи од висока класа.

Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 1
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 2
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 3
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 4
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 5
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 1
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 2
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 3
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 4
Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063 5

Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола со греда 6063

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Детални информации

  Елемен: Алуминиумска пергола Материјал: Алумија
  Боја: Нарачана/надворешна биоклиматска алуминиумска пергола со белведер градина Опис:: Лесно се склопува, одржливо, еко-пријателски, обновливи извори, отпорни на глодари, отпорни на гнили, водоотпорни
  Достапен е сензорски систем: Сензор за дожд за алуминиумска моторизирана пергола Сезона: Секоја
  Тип: Арки, Арбури, Перголи & Мост Изборни додатоци: Поштенски екран/лизгачка стаклена врата/ЛЕД светло
  Простор на соби:: Патио, Бања, Спална соба, Трпезарија, Внатрешна и Надворешна, Дневна соба, Детска соба, Канцеларија, Надворешен
  Висока светлина:

  Лесно склопена водоотпорна алуминиумска пергола

  ,

  6063 Зрак алуминиумска пергола

  ,

  IP67 Водоотпорна алуминиумска пергола

  Опис на производи

  Водоотпорна надворешна алуминиумска пергола, систем за покрив со лувер, градба на биоклиматска алуминиумска пергола

   

  SUNC Системот за алуминиумска пергола на покривот има главно четири типични опции за дизајн. Најпосакувана опција е самостоечката со 4 или дури повеќе столбови за поставување на системот на покривот со перници. Идеален е за обезбедување заштита од сонце и дожд за локации како двор, палуба, градина или базен. Останатите 3 опции најчесто се гледаат кога сакате да ја вклучите перголата во постоечка градежна структура.

   

  Име на производи Алуминиумска пергола
  Рамковно главно светло Екструдирано од 6063 цврста и робусна алуминиумска конструкција
  Внатрешно олуци Комплет со олук и аголен излив за Downpipe
  Големина на сечилото на Лувр Достапен е 202мм аерофолија, водоотпорен ефективен дизајн
  Капачиња на крајот на сечилото Високо издржлив нерѓосувачки челик #304, обложени бои на сечилата за совпаѓање
  Други компоненти SS одделение 304 завртки, грмушки, подлошки, алуминиумски стожерен игла
  Типични завршетоци Издржлив премаз со прав или PVDF слој за надворешна примена
  Опции за бои RAL 7016 Антрацит сива или RAL 9016 сообраќајна бела или прилагодена боја
  Сертификација на мотори Извештај за тестирање IP67, TUV, CE, SGS
  Сертификација на мотор на страничен екран UL

   

  Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam 0

  Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam 1Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam 2Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam 3Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam 4Easily Assembled Waterproof Aluminum Pergola With 6063 Beam 5

   

  FAQ
   

  П1: Од кој материјал е направена вашата пергола?

  A1 : Материјалот на гредата, столбот и гредата се сите алуминиумска легура 6063 T5. Материјалот на додатоците се сите од нерѓосувачки челик 304 и месинг h59.

   

  П2: Кој е најдолгиот распон на вашите лопатки?

  A2: Максималниот распон на нашите лопатки е 4 m без никакво доделување.

   

  П3: Дали може да се монтира на ѕидот од куќата?

  A3 : Да, нашата алуминиумска пергола може да се закачи на постоечки ѕид.

   

  П4: Која боја ја имате?

  A4 : Вообичаена 2 стандардна боја на RAL 7016 антрацитно сива или RAL 9016 сообраќајна бела или приспособена боја.

   

  Q5 : Која е големината на перголата што ја правите?

  А5: Ние сме фабриката, така што вообичаено правиме какви било големини според барањето на клиентите.

   

  П6: Колкав е интензитетот на врнежите, оптоварувањето на снегот и отпорноста на ветерот?

  A6 :Интензитет на врнежи: 0,04 до 0,05 l/s/m2 Оптоварување на снег: до 200kg/m2 Отпорност на ветер: Може да одолее на 12 ветрови за затворени сечила.

   

  Q7 : Какви карактеристики можам да додадам на тендата?

  A7: Ние, исто така, обезбедуваме интегриран LED систем за осветлување, ролетни со зип патека, страничен екран, грејач и автоматски сензор за ветер и дожд што автоматски ќе го затвори покривот кога ќе почне да врне.

   

  Q8 : Колку е вашето време за испорака?

  А8: Обично 10-20 работни дена по приемот на 50% депозит.

   

  Q9 : Кој е твојот исплата?

  A9: Ние прифаќаме 50% плаќање однапред, а билансот од 50% ќе се плати пред пратката.

   

  Q10 : Што е со вашиот пакет?

  A10: Пакување од дрвена кутија, (не е трупец, не е потребна дезинсекција)

   

  Q11 : Што е со гаранцијата на вашиот производ?

  A11: Ние обезбедуваме 8 години гаранција за структурата на рамката од пергола и 2 години гаранција за електричниот систем.

   

  Q12 : Дали ќе ви ја дадете деталната инсталација или видео?

  A12 : Да, ние ќе ви ги дадеме упатствата за инсталација или видеото.

   

  Контактирај се со нас.
  само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни
  Поврзани производи
  нема податок
  Нашата адреса
  Додај: бр. 10 Јусонг индустриски, пат Јујанг, округ Сонџијанг, Шангај. 201600

  Лице за контакт: Вивијан Веи
  Телефон:86 18101873928
  WhatsApp: +86 18101873928
  Контакт со нас.

  Shanghai Sunc Intelligence Shade Technology Co., Ltd.

  yuanyuan.wei@sunctech.cn
  Понеделник - петок: 08:00 - 17:00 часот   
  Сабота: 9-16 часот
  Авторски права © 2024 SUNC - suncgroup.com | Тајп
  Customer service
  detect